BARDEN Rulman

Barden Rulman, Norden bombsight için hassas bilyalı rulmanlar yapmak amacıyla 1942’de Theodore Barth ve Carl Norden tarafından kuruldu. Norden bombsight 61 hassas minyatür ve alet tipi rulman gerektiriyordu. ABD’nin II. Dünya Savaşı’na girmesinden önce, bombalama üretim seviyelerinin ayda 800 olması planlanmıştı; Ancak Pearl Harbor’a Japon saldırısından sonra üretim arttı ve 1943’ün sonunda ayda yaklaşık 2000 birime ulaştı.  Bombardıman görüşünün çalışması için gereken rulmanların hassaslık seviyesi, yerel rulman endüstrisinde mevcut değildi, bu da Barden Rulmanın oluşumuna neden oldu. Soğuk Savaş sırasında bile, Barden Rulman yatakları önemli silah sistemlerinde ve platformlarında kullanılmaya devam edecekti.

Çeşitli büyüme hamleleri sırasında Barden Corporation, Barden Rulman imalatı işini destekleyen şirketleri satın aldı. Bunlar arasında EMO (daha sonra Barden İngiltere tarafından Avrupa Pazarına girmesine izin verildi), Winsted Precision Ball Company (rulmanlı makaralı elemanlar), Pope Spindle (hassas rulmanlar destekli takım tezgahları), Lacey Manufacturing (yuvarlanma elemanı tutucusu / kafesleri ve diğer rulmanlar) gibi şirketler yer alıyor bileşenleri) ve North Haven, Connecticut’un Amerikan Toz Metalleri.

1950’lerde Danbury bölgesinde şiddetli sel felaketinden sonra,  Barden Corporation, daha önce bir şapka fabrikası olan Doğu Franklin Caddesi’ndeki Danbury şehir merkezinden Danbury Havaalanı’na bakan mevcut konumuna yeniden konumlandırıldı.

BARDEN RULMAN, BARDEN FENER MİLİ RULMAN, BARDEN RULMAN FİYAT, BARDEN RULMAN KATALOG, BARDEN RULMAN SATIŞ, BADEN BEARING, BARDEN BEARING SALES