BOWER Rulman

Bower Rulman , 1904 yılında Ohio, Dayton’dan R.F.Bower’ın yeni tasarlanmış itme kontrollü makaralı rulmanının patentini almasıyla başladı. Yeni Bower Rulman, yüksek hızlarda dönüş yaparken atlı arabaların tekerlekleri kaybetme problemini kontrol etmede son derece başarılı oldu. Sonuç olarak, 1907’de birkaç Dayton Ohio iş adamı yeni ürünle ilgilenmeye başladı ve Bower Makaralı Rulman Şirketi’ni 100.000 $ sermaye ile faaliyete geçirdi.

Üretimin başlamasından kısa bir süre sonra otomobilin popülaritesi önemli ölçüde arttı ve otomobilin üretim ölçeğinde üretilmesi için birçok yeni şirket kuruldu. Bower Makaralı Rulman Şirketi, bu yeni sektöre daha fazla katılım sağlamak amacıyla Detroit’e taşındı ve 1910 yılında 225.000 dolarlık sermaye stoku ile bir Michigan Şirketi kuruldu. Şirket 1911’de yeni Detroit fabrikasını inşa etti.

Bower Makaralı Rulman Şirketi, otomotiv işi genişledikçe hızla büyüdü ve bölgedeki en iyi mühendisleri ve yetenekli teknisyenleri kendine çekti. Popüler konik makaralı rulman üretimi 1926’da eklendi ve geliştirilmiş konik makaralı rulmanların tasarımı ve üretiminde elde edilen başarıya ulaştı. Daha iyi hizmet verebilmek için silindirik makaralı rulmanların üretimi 1934 yılında başladı.

BOWER, BOWER RULMAN, BOWER MAKARALI RULMAN, BOWER RULMAN FİYAT, BOWER KATALOG, BOWER BEARING, BOWER BEARING SALES