CONTINALTEN Kayış

Genellikle Continental olarak bilinen Continental AG, otomotiv ve nakliye endüstrileri için fren sistemleri, iç elektronik, otomotiv güvenliği, güç aktarım mekanizması ve şasi bileşenleri, takograflar, lastikler ve diğer parçalar konusunda uzmanlaşmış bir Alman çok uluslu otomotiv parçaları üretim şirketidir. Continental, Almanya’nın Aşağı Saksonya eyaletinin Hannover şehrinde bulunmaktadır. Continental, dünyanın dördüncü büyük lastik üreticisidir.

Continental, 1871 yılında lastik üreticisi Continental-Caoutchouc und Gutta-Percha Compagnie olarak kuruldu. Continental, 1898’de markanın en büyük başarısı olan düz dişli araç lastiklerinin geliştirilmesine ve üretimine başladı. 1904’te Continental, yivli araç lastikleri üreten dünyadaki ilk şirket oldu.  Continental’in icat ettiği bir diğer önemli ürün, gezinti araçları için yapılan ayrılabilir tekerlek lastiğiydi (1905). 1920’lerin sonunda Continental, Almanya’daki en büyük kauçuk şirketi olan “Continental Gummi-Werke AG” yi oluşturmak için diğer bazı büyük kauçuk endüstrisi şirketleriyle birleşti. İkinci Dünya Savaşı sırasında diğer birçok Alman şirketinde olduğu gibi Continental, 1940’larda Hannover-Stöcken, Hannover-Limmer, Hannover-Ahlem, ve diğerlerindeki fabrikalarında Nazi Partisi tarafından sağlanan köle emeğini kullandı. , Neuengamme toplama kampının tüm şubeleri.

2007 yılında Siemens AG’nin VDO otomotiv birimini satın aldıktan sonra PricewaterhouseCoopers tarafından desteklenen bir araştırmaya göre Continental, 2012 yılında küresel OEM otomotiv parçaları satışında üçüncü sırada yer aldı.

6 Eylül 2012’de Continental, 45 aylık bir devamsızlıktan sonra seçilen 30 Alman mavi yonga stokunun DAX endeksine geri döndü. IHO Group (Schaeffler ailesinin yatırım ortaklığı) hakim hissedarıdır ve halen Continental hisselerinin% 46’sına sahiptir.

continalten, continalten kayış, continalten v kayış , continalten kayış fiyat, conti v kayış, conti, conti katalog, conti fiyatlistesi, conti türkiye, conti istanbul