DODGE Rulman

Dodge rulman, Indiana’daki 500 Union Street’te bulunuyordu ve altmış dönüm üzerinde 40 bina işgal etti.

Şirket, Birinci Dünya Savaşı’ndan ve Büyük Buhran’dan sonra teknolojideki değişikliklerden zarar gördü. 1923 yılında yeni başkan George C. Miller ile Dodge ilk sürtünme önleyici yatağını geliştirdi ve 1932’de ilk bilyalı rulmanlar satıldı. 1935’e gelindiğinde şirket yine kâr etti. II. Dünya Savaşı sırasında Dodge Deniz Kuvvetleri ve Deniz Komisyonu için binlerce rulman ve kıç tüp yaptı. Ayrıca B-17 bombardıman motorları için nakliye kasaları yaptılar.

1950’lerde Dodge, Tork-Kol hız düşürücüsünü geliştirdi ve bilyalı rulman ürünlerinde geliştirmeler yapıldı. Joseph E. Otis 1959’da Başkan seçildikten sonra, şirket güç iletim ekipmanlarının geliştirilmesi ile yeni zirvelere ulaştı. 1967’de Dodge Cleveland Reliance Electric tarafından satın alındı ​​ve 1970’lerin ortalarında şirketin 2.000’den fazla çalışanı vardı.

1982’de Dodge operasyonlarının çoğunu Indiana, Columbus’taki fabrikalara taşıdı. Tennessee  ve Carolinas. Yerel tesis 600 çalışana indirildi. Reliance Electric, 1995 yılında Rockwell International tarafından satın alındı. 1996 yılında, Mishawaka fabrikası ABD’deki en büyük konveyör sistemleri üreticisiydi.

DODGE, DODGE YATAKLI RULMAN, DODGE RULMAN FİYAT, DODGE RULMAN SATIŞ, DODGE RULMAN KATALOG, DODGE YATAKLI RULMAN FİYAT, DODGE YATAKLI RULMAN SATIŞ, DODGE BEARING, DODGE BEARING SALES