ELGES Rulman

Elges Rulman, şirketin Alman bakım gerektirmeyen mafsal yataklar ve çubuk uçları üreticisi Helmut ELGES GmbH’ye yaptığı yatırımla 1984 yılında Schaeffler Group (INA) tarafından satın alınan bir yatak ve çubuk ucu markasıdır.

Bakım gerektirmeyen ELGES Rulman mafsal rulmanlar

Bakım gerektirmeyen ELGES Rulman mafsal rulmanlar, uzun bir çalışma ömrünün gerekli olduğu veya tek taraflı yük gibi yağlama sorunları nedeniyle metalik kayar temas yüzeyine sahip rulmanların uygun olmadığı durumlarda kullanılır. Küresel kaymalı yataklar uzaysal ayar hareketlerine izin verir ve yatak tipine bağlı olarak (radyal, açısal temas veya eksenel mafsal yatak) radyal, kombine veya eksenel yükleri destekleyebilir.

Bakım gerektirmeyen ELGES Rulman mafsal yatakların PTFE (politetrafloroetilen) bazlı özel kayar tabakaları vardır. Azalan performans sırasına göre bunlar: ELGES Ürün Grubu

ELGOGLIDE® – en yüksek performanslı sürgülü tabaka

PTFE kompozit

PTFE-bronz film.

Bu malzemeler, dış bileziğin veya şaft yerleştirme pulunun kızağını oluşturur. Oluşan kuvvetleri iletirler ve yağlama sağlarlar – yataklar başka hiçbir şekilde yağlanmamalıdır.

Bakım gerektiren ELGES Rulman mafsal rulmanlar ELGES Büyük Düz Mafsal

Bakım gerektiren rulmanlar, çelik / çelik veya çelik / bronz kayar temas yüzeyi nedeniyle yağlanmalıdır. Yağlayıcı, sürtünmeyi azaltır, aşınmayı azaltır, çalışma ömrünü uzatır ve korozyona karşı koruma sağlar. Yatak düzenlemesi tasarlanırken, yatak konumuna yeterince gres sağlandığından emin olunmalıdır. Yataklar, radyal, açısal temaslı ve eksenel yataklar olarak mevcuttur.

Bakım gerektirmeyen ELGES Rulman çubuk uçları

Bakım gerektirmeyen çubuk uçları, entegre şaftlı bir muhafaza ve bakım gerektirmeyen küresel kaymalı yatak içerir. Entegre şaftlı mahfazanın bir dış veya iç dişi vardır. Küresel kaymalı yatak sıkıca oturtulmuş ve yuvaya yerleştirilmiştir. Çubuk uçları çinko kaplama ile korozyona karşı korunur.

Bakım gerektiren ELGES Rulman çubuk uçları

Bu çubuk uçları, entegre şaftlı bir mahfaza ve bakım gerektiren küresel kaymalı yatak içerir. Entegre saplı mahfaza, harici veya dahili bir dişe sahiptir. Mafsal rulman sıkıca oturtulmuş ve konut içinde yer. Çubuk uçları çinko kaplama ile korozyona karşı korunmuştur.

ELGES hidrolik çubuk uçları

Hidrolik mafsal uçları, radyal küresel kaymalı yataklar GE ..- LO veya GE ..- DO ile donatılmıştır. Çelik / çelik kayar temas yüzeyine sahiptirler, gerilme veya basınç yönünde radyal kuvvetleri destekleyebilir, hareketleri ve düşük moment seviyelerine sahip kuvvetleri iletebilirler ve alternatif radyal yükler için uygundurlar. Çubuk uçları, şaftta bir diş vasıtasıyla yerine vidalanabilir veya yuvarlak veya kare kaynak yüzeyleri vasıtasıyla yerine kaynaklanabilir.

ELGES, ELGES RULMAN, ELGES RULMAN FİYAT, ELGES RULMAN KATALOG, ELGES RULMAN ÖLÇÜ, ELGES BEARING, ELGES BEARING SALES