İletişim: 0212 446 16 25

Çok Sıralı Silindirik Makaralı Rulman (Haddehane Rulmanı)

Çok Sıralı Silindirik Makaralı Rulman (Haddane Rulmanı), rulman, rulman, Demir çelik fabrikası rulmanı

Özellikle demir çelik sektöründe ve haddehanelerde kullanılan yüksek yükleri taşıma kapasitesine sahip 4 ve 6 sıralı silindirik makaralı rulmanları üretmektedir. Bu rulmanlar sadece radyal yükleri alabilmektedirler. Bu sebeple sabit bilyalı rulmanlar, açısal temaslı rulmanlar veya konik makaralı rulmanlar ile birlikte takılmalıdır. Bu şekilde eksenel yükler alınmış olur.

Bakım, montaj ve incelemelerin kolaylıkla yapılabilmesi amacı ile bu rulmanlar parçalara ayrılabilecek şekilde tasarlanmıştır. 

Orta ve yüksek şaft hızlarında çalışabilirler. Makaralar ve yatakları dikkatlice eşleştirilmiştir. 

Rulmanı İç Bilezik (L) ve Dış Bilezik (R) oluşturmaktadır. Ayrıca bu parçalar diğer üst düzey markaların rulmanlarıya birlikte kullanılabilecek şekilde üretilmektedir.

Özel tasarımlar ve ölçülerde çok sıralı silindirik makaraları üretebilecek esnek bir üretim programına sahiptir. Uygulama tercihlerine göre silindirik ve hatta bazı ölçülerde konik imalat imkanları bulunmaktadır.
Demir Çelik ve diğer metalleri imalatlarına kullanılan çok sıralı rulmanlar ağır basıçlara ve hatta kimi zaman ani darbelere maruz kalırlar. Bilezikler ve makaralar serleştirilmiş özel çelik alaşımlarla üretilir ve ilave güçlendirici ısıl işlemlere tabi tutulurlar.

Çok sıralı rulmanları  radyal boşluğu ile üretilirler. 

Etkin yağlama için rulman bilezik kenarlarında helezon şeklinde yağlama olukları bulunmaktadır.