İletişim: 0212 446 16 25

İnce Kesitli Rulmanlar

İnce Kesitli Rulmanlar

İnce Kesitli Rulmanlar

İnce Kesitli Rulmanlar

İnce kesitli rulmanlar yüksek hassasiyete sahiptirler, sessizdirler ve yüksek yük taşıma kapasiteleri vardır. Bu bilyalı yataklar üç farklı tasarımla sunulmaktadır ve oldukça küçük ve genellikle kare tip kesite sahiptirler. Her seri dahilinde, kesit daha büyük mil çapları ve yuva delikleri için bile sabit kalır. Yataklar, bu yüzden Sabit Kesit (CS) olarak tanımlanmıştır. Bu özellik, ince kesitli yatakları ISO serilerinde standartlaştırılmış olan geleneksel rulmanlardan ayırır.

Bu nedenle, daha büyük bir kesit seçmek ve böylece mil çapını değiştirmeye gerek kalmadan daha yüksek yük taşıma kapasitesine sahip bir yatak kullanmak mümkün olur. İnce kesitli rulmanlar, ortaya çıkan tasarımların oldukça hafif olmasını ve daha küçük bir alan gerektirmesini olanak sağlar.

Sabit bilyalı rulmanlar, dört nokta temaslı rulmanlar, Eğik bilyalı rulmanlar

İnce kesitli yataklar, sabit bilyalı yataklar (C), dört nokta temaslı yataklar (X) ve eğik bilyalı bilyalı yataklar (E) olarak mevcuttur. Bu tasarımların her biri çeşitli serilerde mevcuttur. Serilerde kesit boyutları dikkate alınmıştır. Bilyalar seriler ile uyumludur.

Sabit bilyalı rulmanlar, radyal yüklerin yanında her iki yönden gelen eksenel yükleri de karşılayabilirler.

Dört nokta temaslı rulmanlar radyal yüklerin yanında her iki yönden gelen eksenel yükleri de karşılayabilirler; bu şekilde çift sıralı eğik bilyalı rulmanlar ile benzer şekilde çalışırlar.

Eğik bilyalı rulmanlar, ideal sayıda bilya ile doldurulabilirler ve 30°’lik bir baskı açısına sahiptirler. Sabit bilyalı rulmanlara veya dört nokta rulmanlarına göre çok daha yüksek radyal yükleri ve tek yönden gelen eksenel yükleri karşılayabilirler. Özel gereksinimler için, eğik bilyalı rulmanlar eşleştirilmiş çiftler olarak da mevcuttur. Bu kombinasyonların tek rulmanlı çözümlere göre çok daha yüksek bir rijitliği ve yük taşıma kapasitesi vardır.