İletişim: 0212 446 16 25

Vidalı Tahrik Sistemleri Rulmanları

Vidalı Tahrik Sistemleri Rulmanları

Eksenel eğik bilya temaslı rulmanlar

Vidalı miller için kullanılan yatak düzenlenmeleri, tasarım yapılarından ötürü geleneksel rulmanlar ile tam olarak çözümlenemeyen gereksinimlere sahiptirler. Dinamik çalışma şartlarına ve yüksek hassasiyete sahip vidalı miller için INA/FAG hassas, rijit, yüksek yük taşıma kapasitesi ve düşük sürtünmeye sahip, montajı kolay, bakımsız veya az bakım gerektiren çok sayıda eksenel eğik bilya temaslı rulman çeşidi sunmaktadır. Geniş ürün yelpazesi sayesinde vidalı mil uygulamaları için ekonomik ve teknik olarak en uygun yataklama çözümünü sağlamaktadır.

Çok sıralı tasarımlar

Eksenel eğik bilya temaslı rulmanlar, tek sıralı, çift sıralı veya üç sıralı takılmaya hazır üniteler olarak bulunmaktadırlar. Bunlar kendinden tutuculudur ve kalın duvarlı, geometrik olarak sağlam dış bilezikler, bilya ve kafes tertibatları ile tek parçalı veya iki parçalı iç bileziklerden oluşurlar. Çeşitli serilerde, rulmanın komşu yapıya düzgün şekilde bağlantısı için dış bileziğin flanş bağlantı delikleri vardır. Rulman bilezikleri, hassas bir kontra somun ile sıkıştırıldıklarında belirli bir ön gerilim elde edecekleri düzende, birbirleri ile eşleştirilmişlerdir.

 

İğneli/eksenel silindirik makaralı rulmanlar

İğneli/eksenel silindirik makaralı rulmanlar radyal ve eksenel kanallı bir dış bilezikten, iki adet mil sabitleme diski, bir iç bilezik, bir radyal iğne masura ve kafes tertibatı ile iki adet eksenel silindirik masura ve kafes tertibatından oluşurlar. Yataklar, cıvata bağlantısına uygun olan tiplerde de mevcuttur.

 

Conta taşıyıcılar / Hassas kilitleme somunları

Keçe taşıyıcı tertibatı DRS, iğneli/eksenel silindirik masuralı rulmanların ara diskine vidalanır ve hassas şekilde buraya merkezlenir. Bu tertibat rulmanı dış ortamdan korur. Sızdırmazlık elemanları komple bir set olarak sunulurlar ve flanşlı bir conta taşıyıcıdan, bir contadan ve taşıyıcıyı yatağın orta diskine takmak için kullanılan bir imbus cıvatadan oluşur.