KAYDON Rulman

KAYDON RULMAN

KAYDON Rulman, on yıldan fazla bir süredir neredeyse kesintisiz satış ve kazanç artışı ile Kaydon Rulman Corporation, sessizce özel tasarlanmış mühendislik çözümlerinden oluşan bir imparatorluk inşa ediyor. Kaydon Rulman ve yan kuruluşları, sürtünmesiz yataklar, yatak sistemleri ve bileşenleri, filtreleme sistemleri, metal dökümler, şaft keçeleri, kayma halkaları ve diğer özel, özel ve yüksek teknolojili ürünler gibi ürünler tasarlar, üretir ve pazarlar. Şirketin ürünleri dört ana pazar sektörüne satılmaktadır. 1995 yılında satışların yaklaşık yüzde 28’ini oluşturan Özel Endüstriyel Makineler, kompresör filtreleri, robotik manipülatör yatakları, tıbbi tarayıcı rulman sistemleri ve takım tezgahları, malzeme taşıma ekipmanları, tıbbi teşhis ekipmanları, büyük hava için baskı makinesi makaralı rulmanlar, gaz kompresörleri, robotlar ve diğer özel makineler gibi bileşenleri içerir. Kaydon’un pazar sektörlerinin en büyüğü yüzde 38,5 olan Yedek Parçalar ve İhracat, büyük ekipman kullanıcıları ve hükümet ve ordu için demiryolu dizel piston segmanı setleri, filtre elemanları ve şaft keçeleri, boşluk yatakları ve kayma halkaları ve tertibatları gibi yedek parçaları içerir. Ağır Sanayi ekipmanları 1995 yılında satışların yüzde 17’sinden fazlasını temsil ederek, hidrolik ekskavatör salınım yatakları, güç üretimi yağlama yağı filtre üniteleri, yol greyder hidrolik filtre elemanları ve sızdırmazlık halkaları, piston segmanları, kayma halkaları ve montajları yapıya, madencilik, petrol ve enerji endüstrileri. Geriye kalan yüzde 16,5’i temsil eden Kaydon Havacılık ve Askeri Ekipman sektörü, jet motoru şaft contaları ve sızdırmazlık halkaları, iniş tekerleği fren yatakları, radar ve yangın kontrol özel yatakları, tank türbini motor şaft contaları ve Şirketin kurulduğu ürünün torunları, askeri taret yatakları.

1984’te halka açıldığından beri Kaydon Rulman, özel rulmanlarda dünya liderlerinden biri haline geldi. Büyüme hem temel ürünlerinin satışlarını genişleterek hem de yeni uzmanlık ve yüksek teknoloji ürünleri ekleyerek dikkatle planlanmış bir dizi satın alma yoluyla dahili olarak geldi. On yıldan fazla bir süredir Bairnco’dan Glen Bailey’in bir protégé şirketi olan Kaydon Rulman, zor ve yüksek teknoloji mühendisliği sorunlarına çözümler sunarak kendisi için bir niş yarattı. Kaydon, yedi eyalette 12 üretim tesisinin yanı sıra Meksika ve Birleşik Krallık’taki tesisler işletmektedir. Şirket başkan ve CEO’su Lawrence Cawley ile başkan ve COO Stephen Clough tarafından yönetiliyor. 1996 yılında, şirket 290.7 milyon $ gelir üzerinden 50.5 milyon $ net gelir kaydetti.

KAYDON, KAYDON RULMAN, KAYDON KATALOG, KAYDON BEARINGS, KAYDON BEARINGS SALES, KAYDON CATALOGE , KAYDON FİYAT, KAYDON SATIŞ