NTN Rulman

NTN Rulman, 1918’de yatırımcı Noboru Niwa, satış şirketi Tomoe Trading Co. ve mühendis Jiro Nishizono’nun ilk NTN bilyalı rulmanlarını tasarlamak ve üretmek için bir araya gelmesiyle başladı.

1939’da NTN, küresel üretim merkezi Kuwana Works’ü inşa edecekti ve 1954’te NTN, istatistiksel kalite kontrol için prestijli Deming Ödülü’nü alan ilk Japon sanayi üreticisi oldu. NTN, 1950’ler ve 1960’lar boyunca ek fabrikalar inşa edildikçe ve NTN satış operasyonları Avrupa’ya yayıldıkça büyümeye devam etti.

Amerika NTN Rulman Şirketi 1963 yılında Amerikan pazarında NTN rulman yerel satış desteklemek için kurulmuştur. NTN artık bilyalı rulmanlar, küresel, konik, silindirik ve iğneli rulmanlar ve otomotiv sabit hız mafsalları üretebiliyordu. 1980’lerin ortalarında NTN, Federal-Mogul Corporation’dan Bower ™ markasını satın alarak şirketin konik ve silindirik makaralı rulman kataloğunu genişletti. On yıl sonra NTN, otomotiv debriyaj salma yatakları ve özel tarımsal rulman takımları ile ürün hattını tamamlamak için tekrar Federal-Mogul’dan BCA ™ ‘yı satın aldı.

NTN’nin başarısı yedi yeni Kuzey Amerika fabrikasıyla yeni binyılda devam etti.

 Fransız rulman üreticisi SNR’ye iki yıllık aşamalı bir yatırım 2008 yılında tamamlandı ve NTN şirkette kontrol hissesi elde etti. Avrupa’nın beşinci en büyük rulman üreticisi olarak, SNR’nin Havacılık sektörüne katılımı ve üstün oynak makaralı rulman ürünleri, NTN’nin devam eden büyümesine önemli katkılar sağlamıştır.

NTN, NTN RULMAN, NTN RULMAN KATALOG, NTN RULMAN İLETİŞİM, NTN BEARINGS, NTN BEARINGS SALES, NTN RULMAN HADIMKÖY, NTNT RULMAN İSATANBUL, NTN-SNR, NTN-SNR TÜRKİYE, NTN BEARİNG, NTN-SNR E-SHOP, BEARİNG FİNDER NTN, NTN BEARİNG CATALOGUE, NTN RULMAN MENŞEİ, NTN-SNR, NTN BEARİNG, SNR YATAKLI RULMAN