İletişim: 0212 446 16 25

Karbosan

ZIMPARA TAŞLARI

Bağlayıcılı aşındırıcalar, aşındırıcıların reçine ve dolgu malzemesi ile karıştırılmasıyla elde edilir. Aşındırıcı tanelerin organik ya da inorganik bağlarla birleştirilmesiyle elde edilen kesici gereçlerdir. Döküm ve kaynak işlemleri sonucunda oluşan fazla metalin uzaklaştırılması amacıyla taşlama işlemlerinden rötuş işlemlerinde kullanımına kadar, metal endüstrisinde geniş kullanım alanına sahiptir. Metal, cam, taş ve başka birçok materyalin işlenmesi sırasında bağlayıcılı aşındırıcılar kullanılır.

ZIMPARA ÜRÜNLERİ

Doğal ve yapay aşındırıcı tanelerin mesnete yapıştırılması sonucunda elde edilir. Aşındırıcı taneler alüminyum oksit, silisyum karbür, zirkon, grena ve emery içerir. Mesnet olarak kağıt, kumaş, fiber ve polyester film kullanılır. Jumbo rulolar halinde üretilen kaplanmış aşındırıcılar daha sonra bant, disk, rulo ve levha gibi farklı şekillerde kesilerek yüzey işlemlerinde ve parlatma uygulamalarında kullanıma hazır olur.

ELMAS KESİCİLER

Endüstriyel elmas gibi süper aşındırıcı materyalin diske yapıştırılmasıyla elde edilir. Elmasın sağlamlığı ve uzun kullanım ömrü sebebiyle süper aşındırıcı olarak adlandırılırlar. Çok sert metallerin ve taşların kesimi için kullanılırlar.