RHP Rulman

RHP Rulmanları, 100 yılı aşkın bir geçmişe dayanan uzun bir üretim geçmişine sahiptir, ancak RHP adı ilk olarak 1969’da İngiltere’nin en büyük üç rulman üreticisinin (Ransome & Marles, Hoffman ve Pollard) RHP olmak üzere birleşmesiyle görülmüştür. Gövdeli rulman üretimi ile tanınmış olmasına rağmen, ürün yelpazesi bilyalı rulmanlardan oynak makaralı rulmanlara, açısal temaslı rulmanlardan kendiliğinden hizalanan rulmanlara kadar geniştir.

RHP’deki ‘R’, 1900 yılında Newark, Nottinghamshire’da kurulan ayırt edici rulman üreticisi Ransome and Marles’tan alınmıştır. Şirket kısa süre sonra Bilyalı ve Makaralı rulman üretiminde, otomotiv ve savunma pazarlarında  dünya lideri olarak yerini aldı.  1898’de Chelmsford’da kurulan Hoffman Bearings, RHP Bearings’de “H” oldu. Hoffman hızla büyüdü ve rulman ürünlerinin doğruluğu ve hassasiyeti ile ünlendi. “P” ve RHP Markasının son parçası olan Pollard Bearings, 1919 yılında Ferrybridge, Knottingley’de kurulmuş bir şirketti ve kendinden kilitlemeli somunun icadıyla ünlüdür. Knottingley bölgesi, döküm üretimi için güçlü bir geçmişe sahipti ve bu nedenle ünlü RHP yuvalı rulmanlar doğdu.

Son olarak RHP, Bilyalı ve Makaralı rulman üretiminde dünya lideri olan, ancak RHP rulmanları üretmeye devam eden ve RHP markası, yatak rulmanlarında Birleşik Krallık pazarına hakim olmaya devam eden NSK Bearings of Japan tarafından satın alındı.

RHP, RHP RULMAN, RHP RULMAN KATALOG, RHP RULMAN FİYAT LİSTESİ, RHP BEARINGS, RHP BEARINGS SALES, RHP RULMAN İSTANBUL, RHP RULMAN SATIŞ, RHP RULMAN KATALOĞU