ROLLWAY Rulman

Rollway Rulman 1895 yılında, C.E Lipe Company bünyesinde Demiryolu Makaralı Rulman Bölümü kuruldu ve 1908 yılında Demiryolu Makaralı Rulman Şirketi olarak kuruldu. Demiryolu Makaralı Rulman Şirketi I.Dünya Savaşı sırasında istikrarlı bir şekilde genişleyerek çelik, kağıt hamuru ve kağıt fabrikalarında kullanılan ağır hizmet ekipmanı için genel amaçlı makaralı rulmanlar üretti. İlk rulmanlardan bazıları Syracuse Rapid Transit hattı için tramvay arabalarında kullanıldı.

1923 yılında, Demiryolu Makaralı Rulman Şirketi, Rollway Bearing Company, Inc. olarak yeniden adlandırıldı.

1942’de W.C. Lipe Inc. adını Lipe-Rollway Corporation olarak değiştirdi ve Rollway Bearing Company’yi satın aldı.

1996 yılında, Lipe-Rollway Corporation, Emerson Electric Company tarafından satın alındı ​​ve Emerson Power Transmission Corporation’ın bir parçası oldu.

1999 yılında Lipe-Rollway rulman işi Lipe-Rollway Corporation’dan çeşitlendirildi ve rulman işletmesinin adı Rollway Bearing Corp. oldu.

2015 yılında Emerson Power Transmission Corporation (Enerji İletim Çözümleri) Regal Beloit Corporation tarafından satın alındı.

ROLLWAY, ROLLWAY RULMAN, ROLLWAY RULMAN KATALOĞU, ROLLWAY BEARINGS, ROLLWAY BEARINGS SALES, ROLLWAY RULMAN FİYAT LİSTESİ