Skip to main content

SKF Rulman Çeşitleri

By Ağustos 22, 2023Ağustos 24th, 2023Rulman, Skf Rulman

SKF Rulman Çeşitleri Nelerdir?

SKF Rulman Çeşitleri, geniş bir rulman ürün yelpazesi sunan bir marka olup, SKF Rulman’ın bazı temel Rulman Çeşitleri:

  1. Bilyalı Rulmanlar: Bilyalı rulmanlar, çelik bilyelerin iç ve dış yuvalarda dönmesiyle çalışan rulmanlardır. Farklı tipleri vardır, örneğin derin oluklu bilyalı rulmanlar, eğik temaslı bilyalı rulmanlar gibi.
  2. Makaralı Rulmanlar: Makaralı rulmanlar, silindirik veya konik makaraların kullanıldığı rulmanlardır. İleri-geri ve döner hareketlerde kullanılırlar. Silindirik makaralı rulmanlar, konik makaralı rulmanlar gibi tipleri bulunur.
  3. İğneli Rulmanlar: İğneli rulmanlar, uzun ve ince silindirik makaraların kullanıldığı rulmanlardır. Düşük kesitli yataklar için uygundur.
  4. Küresel Rulmanlar: Küresel rulmanlar, eksantrik bir iç yuva tasarımı sayesinde yüksek derecede eğilme ve hizalama kabiliyetine sahip rulmanlardır. Eğik temaslı bilyalı rulmanlar da bu kategoride yer alır.
  5. Eğik Tek Yönlü Rulmanlar: Bu rulmanlar, yüksek yükler ve döner hareketler için tasarlanmıştır. Bir yönde eğik temasla yükleri taşırlar.
  6. Rulman Üniteleri: Rulman üniteleri, rulmanlar ve muhafazaların bir araya getirildiği birimlerdir. Farklı tasarımlarda ve boyutlarda gelirler ve montajı kolaylaştırır.
  7. Plastik Rulmanlar: Plastik malzemeden yapılmış rulmanlar, özellikle kimyasal maddelere, suya veya yiyecek endüstrisi gibi özel uygulamalara uygun olarak tasarlanmıştır.
  8. Rulman Aksesuarları: SKF, rulmanlarla kullanılan çeşitli aksesuarlar da sağlar, bunlar arasında montaj ve demontaj işlerini kolaylaştıran aletler, yağlama sistemleri ve sızdırmazlık ürünleri bulunur.

Bu sadece temel rulman çeşitlerinin bir özeti olup, SKF Rulman, çok daha geniş bir ürün yelpazesi sunar ve farklı uygulama alanları için özelleştirilmiş rulman çözümleri sunar.

SKF Rulman Çeşitleri Nelerdir? En İyi SKF Rulman İhtiyaçlarınız ve Sorularınız için buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilir, satış danışmanlarımızdan siparişlerinizi oluşturabilirsiniz.

Konuşmaya Başla
Merhaba