İletişim: 0212 446 16 25

Termini Yapayacağımız Rulman Yok

Hesaplı Rulman Satış Müdürü Ali Ekber Tanrıverdi:

“TERMİNİNİ YAPAMAYACAĞIMIZ RULMAN YOK”

Hesaplı Rulman Satış Müdürü Ali Ekber Tanrıverdi ile “RULMAN SEKTÖRÜ” ve “RULMAN SORUNLARI” üzerine bir sohbet gerçekleştirdik. Tanrıverdi görüşmemizde, “Bizim herkes müşterimiz. Rulmansız hiçbir fabrika çalışmayacağı ve otomotiv hareket edemeyeceği gibi herkesin evinde 15 – 20 adet “RULMAN” dönüyor. Rulmanın her zaman bir pazarı var. Hayatımız döndüren “RULMAN” dedi.

Tüketici, Hesaplı Rulman gibi ürününün arkasında duran firmaları tercih ederse, sektörün yaşadığı sorunun kendiliğinden çözüleceğini söyleyen Ali Ekber Tanrıverdi ile güzel bir sohbet gerçekleştirdik.

Rulman sektöründe On dokuz yılı geride bırakan Hesaplı Rulman içeriden birisi olarak nasıl değerlendiriyorsunuz?

1999 Yılında Ramazan Tanrıverdi tarafından kurulan Hesaplı Rulman’da 2. Kuşak yönetici olarak görev yapıyorum. Firmamızın gelişimini, vizyonunu daha ileri taşımak için 2004 yılından buyana aile şirketimizde 7/24 sabah akşam demeden yoğun bir şekilde çalışarak amaçladığımız hedeflere ulaşmaktayız ve daha da ileri gitmek için çalışmaktayız.

Dünyanın gelişmiş ülkeleriyle karşılaştırdığınızda, “TÜRKİYE RULMAN” sektöründe dünyanın neresinde?

Türkiye’nin rulman sektöründe gelişmiş ülkelerle karşılaştırdığımızda daha çok yol kat etmesi gerekmekte. Şirket olarak Avrupa ve Amerika kıtasındaki tüm ülkelerle sürekli iletişim halindeyiz. Türkiye’deki müşteri yelpazemize doğru ve kaliteli ürünler termin etmekteyiz. Bu doğrultuda çalıştığımız firmaların da ürünleri hakkında detaylı araştırmalar yapıp satın alma sürecine geçiyoruz.

Geçtiğimiz yılı değerlendirdiğinizde; bu yıl rulman sektöründe nasıl bir tablo görüyorsunuz?

Geçtiğimiz yıl sektörümüz tam anlamıyla değişim içinde geçti diyebiliriz. Ancak “RULMAN” hemen hemen tüm sektörlerde kullanılan bir ürün. Sanayi sektöründe cıvata ürünlerinden sonra en çok ihtiyaç duyulan sanayi parçası rulmandır. Onun için bir sektör gerilese bile diğer sektör atak yapabiliyor bu doğrultuda sürekli bir hareket mevcudiyeti var. Sektörü ne olursa olsun tüm sanayi kuruluşları bizim için potansiyel müşteridir. Evsel uygulamalarda mobilyalarda bile rulmanlarımız dönüyor. Rulmanın her zaman bir pazarı var.

Avrupa’nın krizi Türkiye’yi ve rulman sektörünü etkiledi mi?

Türkiye’de “RULMAN” üretimi çok sınırlı bu konuda ağırlıklı olarak dışa bağımlı durumdayız. Aslında Avrupa’nın krizi bizi hem etkiledi hem etkilemedi diyebilirim ama genel olarak sektörümüzdeki firmaların sahte ürünler satarak yurt dışındaki yelpazemizi oldukça daraltmıştır buna rağmen krizde yeni kurulan firmalar oldu. Ancak Avrupa’nın krizi bizi ödemeler konusunda çok etkiledi. Ürün verdiğimiz bir çok firma ödeme konusunda gecikmeler yaşadı. Biz bu konuda biraz esnek davrandık ve sorunu bu şekilde aşmaya çalıştık. Türkiye’de gerektiğinden fazla ithalatta söz konusu ama ithal edilen ürünlerin orijinal ürün olması noktasında büyük sıkıntılar mevcut. Tüm bunlar sebebiyle kapanan bir çok firma görüyoruz. Yukarıda bahsettiğimiz sorunlar çözülürse sektörel anlamda düzgün çalışan firmaların sıkıntı yaşayacağını zannetmiyorum.

Hesaplı Rulman olarak Türkiye’de nasıl bir pazarlama ağı oluşturdunuz?

Türkiye’nin tüm bölgelerinde temin edemeyeceğimiz ürün yok. Ayrıca büyük sanayi işletmeleri ile ihale usulü direkt olarak da çalışıyoruz. Her sayıda ve çeşitte rulman taleplerinde fiyat teklifi veriyoruz ve bu şekilde direkt satışımızı gerçekleştiriyoruz.

Bizim sorularımız bitti. Sizin son olarak söylemek istedikleriniz neler?

Hesaplı Rulman yalnızca ticaret yapan bir kurum değil aynı zamanda bilimsel gelişim ve kalkınmaya büyük önem veren bir kurum. Çıkardığımız yıllık kataloğumuz büyük ilgi görüyor. “RULMAN” kullanıcısı olan tüm fabrikalar ve makine üreticileri bizden ücretsiz olarak “RULMAN KATALOĞU” talebinde bulunabilir. Şirketimizin terminini yapamayacağımız “RULMAN” olmadığını vurgulamak isterim. Müşterilerimize kirlenen rulman sektöründe “ORJİNAL RULMAN” tedarikinde bulunmaktayız bu yüksek kaliteli hizmeti müşterimize sunulmaktadır. Biz “vakit nakittir” diye bildiğimizden beri hatasız ve aynı gün hizmet için çalışıyoruz. Bizim “RULMAN SEKTÖRÜ” değişen rulman çeşitlerinde müşterilerimize değerli bilgilerine 7/24 katalogdan bilgi teminimiz mevcuttur.